Náš projekt Děti učí děti obohatil celou školu

Sekce

Galerie

Projekt Děti učí děti dnes dospěl do svého velkého finále. V 10:00 hodin odstartoval maraton prezentací významných osobností, které si děti vybraly na začátku projektu. V tělocvičně tyto prezentace hodinu a půl sledovalo všech 200 dětí a celý pedagogický sbor.

Scénu jsme připravili netradičně, tedy nikoli na podiu, což prezentujícím umožnilo lepší kontakt s diváky. Po prezentacích jsme ještě s dětmi zhodnotili průběh celého projektu a šlo se na oběd.

Projekt byl zahájen v březnu a byl rozdělen do několika metodických kroků. Děti měly také možnost zapisovat své dojmy z každého setkání na „zrcadla“ (archy papíru) vyvěšených na zadním schodišti. Také učitelé se učili novým dovednostem a metodám skupinové práce, protože v každé skupině byli žáci od prvního do devátého ročníku.

Děti se učily novým dovednostem a rozšiřovaly si své kompetence. Jedním z hlavních cílů bylo naučit se pracovat v různorodých skupinách tak, aby na konci projektu dokázala každá skupina připravit samostatnou a mobilní prezentaci trvající maximálně 6 minut. Děti se učily se navzájem lépe poznávat, demokraticky vybírat, zodpovědně a samostatně se připravovat, vzájemně spolupracovat a vhodně komunikovat.

Projekt položil dobrý základ pro další celoškolní projekty, které plánujeme v budoucnu, a obohatil jak žáky, tak učitele.

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

Hledat

Kontakty

ZÁKLADNÍ ŠKOLA
PRAHA 4 KŘESOMYSLOVA

Křesomyslova 2 Praha 4
TEL.: 261215728-9

číslo účtu školy
622 963 29/0800

číslo účtu školní jídelny
203 30 41/0100

reditelka@zskresomyslova.cz

www.zskresomyslova.cz

Najdete nás na mapy.cz

Aktuální články

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace